Pieprz cytrynowy

Dzięki różnym ciekawym pomysłom popularny pieprz może zostać bardzo urozmaicony. Jeden z pomysłów to zamarynowanie zielonego pieprzu. Jednak można nadawać mu też ciekawego kolorytu, zapachu i smaku w postaci suchej oraz sypkiej, tworząc chociażby pieprz cytrynowy.

Jeśli stojąc w sklepie przy półce z przyprawami zastanawiałeś się co to za ciekawa odmiana pieprzu być może fakt, że pieprz cytrynowy to mieszanka różnych składników będzie rozczarowaniem. Jednak przecież najważniejsze jest to, że kupując właściwie tylko jedno opakowanie przyprawy możemy uzyskać bogatą kompozycję smaków i aromatów. Nie trzeba się zastanawiać co i w jakiej ilości jeszcze dodać, aby danie było wyjątkowe, bo mieszanka o nazwie pieprz cytrynowy jest idealnie skomponowana. Są w niej elementy ostrzejsze i łagodniejsze, ale najwyraźniej można wyczuć nutkę cytrynową.  W skład tej kompozycji składników wchodzą przede wszystkim czarny pieprz i starta skórka cytrynowa. Oprócz tego często pojawia się też biały pieprz, oczywiście mielony. Aby wzmocnić smak i zapach cytryny dodawany jest suszony sok lub kwasek cytrynowy. Poza tym świetnym dopełnieniem są czosnek, cebula, kurkuma, cukier i sól.

Pieprz cytrynowy jest szczególnie polecany do ryb. Dzięki jego zastosowaniu zarówno ryba pieczona, smażona, jak i grillowana będzie smakować wyjątkowo. Również do wielu mięs i to robionych na różne sposoby bardzo dobrze pasuje pieprz cytrynowy. Poza tym dodaje się go do sałatek, sosów czy dressingów. Jeśli przyprawiamy nim ryby albo mięsa, które następnie będą smażone, duszone czy grillowane warto zrobić to nieco wcześniej. Wówczas ryba lub mięso przejdzie porządnie tym ciekawym smakiem i aromatem. Oczywiście można użyć po prostu pieprzu, cytryny, soli i ewentualnie jeszcze innych rzeczy do przyprawienia potrawy, ale właściwie czemu nie ułatwić sobie gotowania korzystając z gotowej mieszanki. Zresztą mieszanka to nie do końca dobre określenie, bardziej pasuje tutaj właśnie kompozycja. Żaden składnik nie jest przypadkowy albo dodany „na oko”. Pieprz cytrynowy to wypróbowane połączenie różnych przypraw, które bardzo dobrze się sprawdza. Coraz więcej osób może to potwierdzić.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/470.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/bmh/public_html/470.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-pieprz-eu`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases.' in /home/bmh/public_html/470.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/bmh/public_html/470.pl/wp-includes/functions.php(3720): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/bmh/public_html/470.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/bmh/public_html/470.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/bmh/public_html/470.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/bmh/public_html/470.pl/wp-includes/load.php(677): do_action('shutdow in /home/bmh/public_html/470.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367